Clanky - headdown.cz

HEADDOWN.CZ
KDO JSME
FOTO
FREEFLY SCHOOL
TANDEM SESKOK
OPRAVY a SERVIS
AKTUALITY
SHOP
CLANKY
LINKY
KONTAKT

Vanočni soustředeni - Empuriabrava

Tak jsme se s Romanem dohodli, že místo shánění dárků a vánočního žraní kaprů uděláme soustředění. Kam jinam než do Empurie. Na neštěstí zrovna v tu dobu se tam koná Xmas Boogie. Takže samí umaštěnci z celého světa nám tam „přijeli překážet“. Co se financí týče, tento čas byl také velmi „výhodný“. Jenomže, když my se rozhodneme skákat, tak je nám to jaksi u ………

Odjezd z Prahy probíhal poměrně hekticky, ale po pár hodinách prosvištěl Romanův Peugeot Rozvadovem. S vysmátou posádkou uvnitř vozu proběhla cesta příjemně a rychle. A jsme v Empurii - hned do vzduchu!!!!! Euforii nemusíme ani popisovat. Konečně můžeme každý den bezstarostně řezat vzduch.

Velice rychle jsme ale vystřízlivěli po tom co nás Pavel začal po každém skoku systematicky lustrovat. A začala tvrdá freefly rutina – Double spock, 69, Eagle, Joker atd. Každou cestu nahoru doprovází 3D myšlenky. Sedíme a mozek říká: nalehnout na relativ, pánev dopředu, sbalit se, narychlit, kontakt, přechod, brzdit, ……….
- NÉÉÉ, TO JE ZLÉÉÉ!!!! (© H.S.) A zase všechno znovu. Den za dnem se prokousáváme dál a dál. Sice ne podle našich ambiciózních plánů, ale pokrok tam je. Aby práce při kontaktech byla precizní, musí si každý odvést přesně jenom svoji práci. A to je ten hlavni háček - vzniká napětí a soustředěnost. Bezstarostnost je pryč. S tím se ale potýká každý tým.

headdown.cz! Hlavně dýchej!

Naše nadšení přerušila „tramontana“(chcete-li, prostě strašný vichr z hor). Tři dny na zemi. Snaha dodržet sportovního režimu byla silná. Pařby byly silnější. Představte si 400 skokanů, co nemůžou skákat. Bar „SURFINN“ a všechny okolní bary jsou k prasknutí, všude po městě se potloukají známý paragánský ksichty. Díky všem známému Dodovi jsme i my nebyli smutní :o))
Skákání je skákání, tak se stejně vše točí kolem toho. Každý den sedíme u plátna a koukáme na ty „umaštěnce“ okolo, jak lítají. Olav chodí v lyžařské kombinéze podobné té za 300kč ze second-handu, a to v ní ještě musíte 3 týdny opravovat auta. Babylóňáci se ptají, jestli si s námi mohou skočit. My však odmítáme, nestojíme o to, aby nám okoukali naše technické umění nebo nám případně přebrali našeho trenéra.

Došlo také na turistiku. Barcelona na Štědrý večer, Castelo de Empuries - prohlídka kostela, nejvyšší kopec okolních hor 750m na Silvestra, atd atd. No svátky, jak mají být.

Ke zdaru naší vánoční výpravy nesmíme opomenout zásluhu Pavla Skotáka, coby našeho coache-kameramana-pařmena a Markéty Žaludové skákající kuchařky-masérky.

headdown.cz freefly team
01.04.2004

  © HEADDOWN.CZ 2002-2008